Nawigacja
Strona Główna
Interwencje
Historia
Statystyka zdarzeń
Kierownictwo
Rzecznik prasowy
JRG KP
SK KP / CZK
Teren Działania
Wydziały komendy
OSP
Ćwiczenia/Manewry
OTWP
Galerie zdjęć
Monitoring pożarowy
Podziękowania / życzenia

BIP
Sprawy w Urzędzie
Przetargi
Składniki majątku
Do pobrania
Oferty pracy/nabór
Linki
Szukaj
O stronie
Skrzynka podawcza
Kontakt
Bip

Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza Komendy Powiatowej PSP w Kolbuszowej
Przetłumacz stronę

Fundacja Sztandarowa
Strażackie Lodowiska 2009

Jak kazdego roku rozpoczyna się ogólnopolska akcja "STRAŻACKIE LODOWISKA 2009" która będzie trwać (jeżeli pogoda na to pozwoli) do końca ferii zimowych.
Podczas ubiegłorocznych ferii zimowych, tj. w styczniu i lutym na zamarzniętych jeziorach, rzekach, stawach zginęło 60 osób. Wśród ofiar były także dzieci, które na lodzie bawiły się z rówieśnikami.
Chcąc uniknąć lub przynajmniej ograniczyć liczbę podobnych zdarzeń, Państwowa Straż Pożarna rozpoczyna ogólnokrajową akcję wylewania lodowisk, które mają zapewnić dzieciom bezpieczeństwo zabaw na lodzie, a jednocześnie sprawić, że dzieci i młodzież nie będzie korzystać z "dzikich" ślizgawek na zamarzniętych akwenach.
Szczególnie ważną rolę akcja może odnieść w małych miejscowościach, gdzie podczas ferii dzieci nie zawsze mają "bezpieczny" pomysł na spędzanie wolnego czasu.
W akcji będą mogły wziąć udział szkoły, które przygotują teren pod lodowisko oraz urzędy miasta/gminy, które zezwolą strażakom na nieodpłatny pobór wody do wylania ślizgawki.
Zadaniem strażaków będzie dowiezienie i wylanie wody w umówionym terminie i miejscu wcześniej przygotowanym przez gospodarza terenu.
Informacje na temat możliwości wylania lodowiska można uzyskać w Komendzie Powiatowej PSP w Kolbuszowej pod numerem telefonu 0-17-227-13-23
Bannery