Nawigacja
Strona Główna
Interwencje
Historia
Statystyka zdarzeń
Kierownictwo
Rzecznik prasowy
JRG KP
SK KP / CZK
Teren Działania
Wydziały komendy
OSP
Ćwiczenia/Manewry
OTWP
Galerie zdjęć
Monitoring pożarowy
Podziękowania / życzenia

BIP
Sprawy w Urzędzie
Przetargi
Składniki majątku
Do pobrania
Oferty pracy/nabór
Linki
Szukaj
O stronie
Skrzynka podawcza
Kontakt
Bip

Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza Komendy Powiatowej PSP w Kolbuszowej
Licznik odwiedzin
Jestes

gosciem od 2.10.2010
Przetłumacz stronę

Fundacja Sztandarowa
20 lat PSP
News
Dzień Strażaka 2015
Dzień Strażaka 201515 maja w Komendzie Powiatowej PSP w Kolbuszowej obchodzono Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kolegiacie Kolbuszowskiej. Następnie odbył się uroczysty apel. Święto swoją obecnością zaszczycili: st. bryg. Jan Ziobro - Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, Policji oraz Nadleśnictwa. Z okazji strażackiego święta zostały wręczone odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Strażacy otrzymali również nowy sprzęt: quad z przyczepą i wymiennymi gąsienicami.

mł. bryg. Marcin Wieczerzak
foto: bryg. Krzysztof Samojeden


FOTO
mw dnia 18 maj 2015 08:38 · Czytaj więcej · 352 czytań · Drukuj
Krzątka - pożar zabudowań gospodarczych
Krzątka - pożar zabudowań gospodarczych28 kwietnia o godz. 0.17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynków gospodarczych w miejscowości Krzątka. W wyniku powstałego pożaru poparzeniu uległ mężczyzna, który został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala. Spaleniu w całości uległy budynki gospodarcze (dwie stodoły i szopy - na dwóch sąsiednich posesjach), maszyny rolnicze, rowery, motocykle, materiały budowlane, płody rolne oraz drewno opałowe. W działaniach trwających blisko siedem godzin udział wzięło pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej - 12 strażaków oraz pięć zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej - 21 strażaków.

FOTO


mł. bryg. Marcin Wieczerzak
foto: dh Ł. Stróż, dh K. Kopeć - OSP Majdan Królewski
mw dnia 28 kwiecień 2015 11:38
0 komentarzy · 117 czytań · Drukuj
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - 2015
W dniu 13 marca 2015 roku w starostwie powiatowym w Kolbuszowej odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Uczestnicy Turnieju startowali w trzech kategoriach wiekowych:
 I grupa - uczniowie szkół podstawowych,
 II grupa - uczniowie szkół gimnazjalnych
 III grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
Wyniki eliminacji gminnych i powiatowych
bryg. K. Samojeden
ks dnia 09 marzec 2015 13:44
Czytaj więcej · 267 czytań · Drukuj
Narada Roczna 2015
Narada Roczna 2015W piątek 20 lutego Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej podsumowała 2014 rok podczas narady rocznej w Dzikowcu. Sprawozdanie z działalności przedstawił mł. bryg. Marek Babula - Zastępca Komendanta Powiatowego oraz oficerowie odpowiedzialni za realizację zadań kontrolno-rozpoznawczych, operacyjnych i kwatermistrzowskich.

FOTO

mł. bryg Marcin Wieczerzak
mw dnia 23 luty 2015 11:42
Czytaj więcej · 196 czytań · Drukuj
Turniej piłki nożnej
Turniej piłki nożnej12 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej odbył się III turniej w halowej piłce nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej i Komendanta Powiatowego Policji w Kolbuszowej. Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn dziewcząt oraz cztery drużyn chłopców. Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy, które wręczali: Wicestarosta Pan Wojciech Cebula, podinsp. Stanisław Babula - Komendant Powiatowy Policji oraz st. bryg. Florian Pelczar - Komendant Powiatowy PSP.
W czasie turnieju strażacy uczyli dzieci udzielać pierwszej pomocy. Uczniowie mieli możliwość praktycznego przećwiczenia na fantomie prowadzenia masażu serca oraz sztucznego oddychania.
FOTO

mł. bryg Marcin Wieczerzak
mw dnia 12 luty 2015 14:17 · Drukuj
Bezpieczne ferie 2015
Bezpieczne ferie 2015Strażacy KP PSP w Kolbuszowej wspólnie z przedstawicielem KP Policji w Kolbuszowej uczestniczyli w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół nr 1, w czasie którego zostały przedstawione zasady bezpiecznego spędzenia ferii oraz udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Uczniowie mieli możliwość przetrenowania sposobu prowadzenie masażu serca, sztucznego oddychania na fantomie i układania poszkodowanych w pozycji bezpiecznej.

mł. bryg. Marcin Wieczerzak

FOTO
mw dnia 28 styczeń 2015 13:19
Czytaj więcej · 130 czytań · Drukuj
Śmiertelny wypadek w Widełce
W dniu 9.01.2015 ok. godz.9:15 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP przyjął zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego i osobowego na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Widełka. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy PSP, pogotowie ratunkowe oraz policja. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy przejęli resuscytacje krążeniowo oddechową poszkodowanej od osób postronnych do czasu przybycia karetki pogotowia. Pomimo prób ratowania życia lekarz stwierdził zgon kobiety. Droga krajowa nr 9 od godz.9:26 do 13:40 była całkowicie zablokowana.
asp. Janusz Babula
Zdjęcia z miejsca zdarzenia
psk dnia 09 styczeń 2015 15:54 · Drukuj
Losowa Fotografia
Bannery