Nawigacja
Strona Główna
Interwencje
Historia
Statystyka zdarzeń
Kierownictwo
Rzecznik prasowy
JRG KP
SK KP / CZK
Teren Działania
Wydziały komendy
OSP
Ćwiczenia/Manewry
OTWP
Galerie zdjęć
Monitoring pożarowy
Podziękowania / życzenia

BIP
Sprawy w Urzędzie
Przetargi
Składniki majątku
Do pobrania
Oferty pracy/nabór
Linki
Szukaj
O stronie
Skrzynka podawcza
Kontakt
Bip

Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza Komendy Powiatowej PSP w Kolbuszowej
Przetłumacz stronę

Fundacja Sztandarowa
News
DZIEŃ STRAŻAKA 2016
DZIEŃ STRAŻAKA 2016W dniu 6 maja br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej obchodzono Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kolegiacie p.w. Wszystkich Świętych Kolbuszowskiej. Następnie odbył się uroczysty apel. Swoją obecnością zaszczycili m.in.: Zbigniew Chmielowiec - Poseł na Sejm RP, st. bryg. Andrzej Babiec - Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, policji, wojska oraz ościennych nadleśnictw. Z okazji strażackiego święta zostały wręczone odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.
bryg. K. Samojeden
FOTO
psk dnia 06 maj 2016 13:24 · Czytaj więcej · 250 czytań · Drukuj
Bukowiec - pozar budynku gospodarczego
W dniu 10 kwietnia 2016 roku około godz. 22:27 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Bukowcu. Na miejsce zadysponowane zostały 2 zastępy z JRG w Kolbuszowej oraz 3 zastępy OSP. W momencie przyjazdu jednostek pożarem objęte było poddasze chlewni i pomieszczeń gospodarczych ( w chlewni na poziomie parteru znajdowało się około 100 sztuk trzody chlewnej i 60 sztuk drobiu). Do pożaru zadysponowany został Z-ca D-cy JRG w Kolbuszowej oraz kolejne jednostki OSP. Działania zastępów polegały na podawaniu prądów gaśniczych na palącą się konstrukcję dachu oraz zgromadzone na poddaszu płody rolne. Rozbiórka nadpalonych elementów i pokrycia dachu oraz usuwania tlącej się słomy i zboża trwały do godz. 13.30 W akcji trwającej blisko 15 godzin udział wzięło 6 zastępów PSP oraz 11 zastępów OSP z Nowej Wsi, Kolbuszowej Górnej, Bukowca, Kupna, Kolbuszowej Dolnej, Widełki, Domatkowa, Dzikowca, Niwisk, Weryni i Porąb Kupieńskich. st. kpt. Paweł Tomczyk
mw dnia 12 kwiecień 2016 09:44 · Drukuj
STOP pożarom traw!
W 2015 r. w Polsce doszło do 82 802 pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych, co stanowiło 45% wszystkich pożarów w naszym kraju. Średnio co 6 minut strażacy wyjeżdżali do akcji gaśniczych związanych z pożarami traw. Do dzisiaj, tj. 22 marca 2016 r., strażacy gasili już 5336 pożarów traw i nieużytków.
Najwięcej tego typu pożarów zanotowano w marcu i kwietniu ubiegłego roku – razem 43 724. W wyniku pożarów traw w 2015 r. zginęło 7 osób, a 141 zostało rannych.

22 marca 2016 r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 w Warszawie odbył się briefing prasowy inaugurujący kampanię pod hasłem „STOP pożarom traw!”, który poprowadził st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy KG PSP.
więcej informacji o kampani
bk dnia 01 kwiecień 2016 09:40 · Drukuj
TRAGICZNY WYPADEK
TRAGICZNY WYPADEKW dniu 26 marca do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej wpłynęła informacja o wypadku drogowym w miejscowości Werynia. Dyżurny Operacyjny zadysponował na miejsce zdarzenia dwa zastępy PSP oraz OSP Dzikowiec, OSP Kolbuszowa Górna i OSP Nowa Wieś. Po dojeździe działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym i zabezpieczeniu lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tragicznym wypadku zginęły trzy osoby, a pięć zostało poszkodowanych.

mł. bryg. Marcin Wieczerzak
mw dnia 26 marzec 2016 14:24 · Drukuj
Życzenia Wielkanocne 2016
bk dnia 22 marzec 2016 09:20 · Drukuj
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2016
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W dniach od 2 do 11 marca przeprowadzane będą eliminacje gminne w dwóch kategoriach wiekowych:
I grupa - uczniowie szkół podstawowych,
II grupa - uczniowie szkół gimnazjalnych

czytaj więcej
bk dnia 07 marzec 2016 19:03
Czytaj więcej · 338 czytań · Drukuj
Wypadek w Widełce
Wypadek w Widełce04 marca 2016 roku na drodze krajowej nr 9 w Widełce doszło do wypadku z udziałem jednego samochodu osobowego. Do zdarzenia zadysponowane zostały 2 zastępy JRG w Kolbuszowej, karetka pogotowia oraz Policja. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy leżący na dachu pomiędzy przydrożnymi drzewami, obok pojazdu znajdowała się jedna osoba poszkodowana zaopatrywana przez zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworu butli z gazem LPG oraz udzieleniu pomocy ratownikom medycznym w transporcie osoby poszkodowanej do karetki pogotowia.
st.kpt. Paweł Tomczyk
mw dnia 04 marzec 2016 14:36 · Drukuj
Bannery