Nawigacja
Strona Główna
Interwencje
Historia
Statystyka zdarzeń
Kierownictwo
Rzecznik prasowy
JRG KP
SK KP / CZK
Teren Działania
Wydziały komendy
OSP
Ćwiczenia/Manewry
OTWP
Galerie zdjęć
Monitoring pożarowy
Podziękowania / życzenia

BIP
Sprawy w Urzędzie
Przetargi
Składniki majątku
Do pobrania
Oferty pracy/nabór
Linki
Szukaj
O stronie
Skrzynka podawcza
Kontakt
Bip

Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza Komendy Powiatowej PSP w Kolbuszowej
Przetłumacz stronę

Fundacja Sztandarowa
News
Uroczystość włączenia OSP w Lipnicy do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego
Uroczystość włączenia OSP w Lipnicy do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego12 czerwca 2016 roku w Lipnicy odbył się uroczysty apel z okazji 90-lecia powstania miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Obchody rocznicy były okazją do wręczenia decyzji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o włączeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.
Uroczystość rozpoczęła się złożeniem przez prowadzącego uroczystość mł. kpt. Sławomira Chudzika meldunku Podkarpackiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej o gotowości pododdziałów OSP do uroczystego apelu. Po powitaniu gości i krótkim przedstawieniu historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Andrzej Babiec w asyście Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej – st. bryg. Floriana Pelczara dokonał wręczenia decyzji na ręce Prezesa i Naczelnika jednostki OSP Lipnica.
Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się między innymi: poseł na Sejm RP – Zbigniew Chmielowiec – przewodniczący parlamentarnego Zespołu Strażaków, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego - Bogdan Romaniuk, Starosta Kolbuszowski – Józef Kardyś, wójt gminy Dzikowiec – Krzysztof Klecha, radni gminni i powiatowi z terenu gminy Dzikowiec, Nadleśniczy Bartłomiej Peret oraz przedstawiciele oddziału wojewódzkiego i powiatowego związku OSP RP woj. podkarpackiego.
Obecnie na terenie powiatu kolbuszowskiego do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego włączonych jest 14 jednostek OSP.

st. kpt. Paweł Tomczyk
mw dnia 15 czerwiec 2016 13:39 · Drukuj
Narada operacyjna
2 czerwca 2016 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Niwiskach odbyła się narada operacyjna, w której udział wzięli: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej st. bryg. mgr inż. Florian Pelczar wraz z oficerami z wydziału operacyjno – rozpoznawczego, jednostki ratowniczo – gaśniczej oraz sekcji kwatermistrzowsko - technicznej, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, Prezesi i Komendanci Gminni Zarządów Oddziałów Gminnych Związku OSP RP, Prezesi
i Naczelnicy jednostek OSP z terenu powiatu kolbuszowskiego oraz przedstawiciele urzędów gmin odpowiedzialni za współpracę z podległymi jednostkami OSP.
W trakcie narady omówione zostały zagadnienia dotyczące inspekcji gotowości operacyjnej podmiotów KSRG, zasad organizacji szkoleń członków OSP, zasad udzielania dotacji dla jednostek OSP oraz zasad organizacji akcji ratowniczo – gaśniczych (m.in. dojazd
i zabezpieczenie miejsca zdarzenia, organizacja łączności, wypełnianie dokumentacji na miejscu zdarzenia, konieczność wykonywania zdjęć usuwanych drzew, umundurowanie).

st. kpt. Paweł Tomczyk
mw dnia 06 czerwiec 2016 11:06 · Drukuj
DZIEŃ STRAŻAKA 2016
DZIEŃ STRAŻAKA 2016W dniu 6 maja br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej obchodzono Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kolegiacie p.w. Wszystkich Świętych Kolbuszowskiej. Następnie odbył się uroczysty apel. Swoją obecnością zaszczycili m.in.: Zbigniew Chmielowiec - Poseł na Sejm RP, st. bryg. Andrzej Babiec - Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, policji, wojska oraz ościennych nadleśnictw. Z okazji strażackiego święta zostały wręczone odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.
bryg. K. Samojeden
FOTO
psk dnia 06 maj 2016 13:24
Czytaj więcej · 308 czytań · Drukuj
Bukowiec - pozar budynku gospodarczego
W dniu 10 kwietnia 2016 roku około godz. 22:27 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Bukowcu. Na miejsce zadysponowane zostały 2 zastępy z JRG w Kolbuszowej oraz 3 zastępy OSP. W momencie przyjazdu jednostek pożarem objęte było poddasze chlewni i pomieszczeń gospodarczych ( w chlewni na poziomie parteru znajdowało się około 100 sztuk trzody chlewnej i 60 sztuk drobiu). Do pożaru zadysponowany został Z-ca D-cy JRG w Kolbuszowej oraz kolejne jednostki OSP. Działania zastępów polegały na podawaniu prądów gaśniczych na palącą się konstrukcję dachu oraz zgromadzone na poddaszu płody rolne. Rozbiórka nadpalonych elementów i pokrycia dachu oraz usuwania tlącej się słomy i zboża trwały do godz. 13.30 W akcji trwającej blisko 15 godzin udział wzięło 6 zastępów PSP oraz 11 zastępów OSP z Nowej Wsi, Kolbuszowej Górnej, Bukowca, Kupna, Kolbuszowej Dolnej, Widełki, Domatkowa, Dzikowca, Niwisk, Weryni i Porąb Kupieńskich. st. kpt. Paweł Tomczyk
mw dnia 12 kwiecień 2016 09:44 · Drukuj
STOP pożarom traw!
W 2015 r. w Polsce doszło do 82 802 pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych, co stanowiło 45% wszystkich pożarów w naszym kraju. Średnio co 6 minut strażacy wyjeżdżali do akcji gaśniczych związanych z pożarami traw. Do dzisiaj, tj. 22 marca 2016 r., strażacy gasili już 5336 pożarów traw i nieużytków.
Najwięcej tego typu pożarów zanotowano w marcu i kwietniu ubiegłego roku – razem 43 724. W wyniku pożarów traw w 2015 r. zginęło 7 osób, a 141 zostało rannych.

22 marca 2016 r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 w Warszawie odbył się briefing prasowy inaugurujący kampanię pod hasłem „STOP pożarom traw!”, który poprowadził st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy KG PSP.
więcej informacji o kampani
bk dnia 01 kwiecień 2016 09:40 · Drukuj
TRAGICZNY WYPADEK
TRAGICZNY WYPADEKW dniu 26 marca do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej wpłynęła informacja o wypadku drogowym w miejscowości Werynia. Dyżurny Operacyjny zadysponował na miejsce zdarzenia dwa zastępy PSP oraz OSP Dzikowiec, OSP Kolbuszowa Górna i OSP Nowa Wieś. Po dojeździe działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym i zabezpieczeniu lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tragicznym wypadku zginęły trzy osoby, a pięć zostało poszkodowanych.

mł. bryg. Marcin Wieczerzak
mw dnia 26 marzec 2016 14:24 · Drukuj
Życzenia Wielkanocne 2016
bk dnia 22 marzec 2016 09:20 · Drukuj
Bannery