Nawigacja
Strona Główna
Interwencje
Historia
Statystyka zdarzeń
Kierownictwo
Rzecznik prasowy
JRG KP
SK KP / CZK
Teren Działania
Wydziały komendy
OSP
Ćwiczenia/Manewry
OTWP
Galerie zdjęć
Monitoring pożarowy
Podziękowania / życzenia

BIP
Sprawy w Urzędzie
Przetargi
Składniki majątku
Do pobrania
Oferty pracy/nabór
Linki
Szukaj
O stronie
Skrzynka podawcza
Kontakt
Bip

Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza Komendy Powiatowej PSP w Kolbuszowej
Licznik odwiedzin
Jestes

gosciem od 2.10.2010
Przetłumacz stronę

Fundacja Sztandarowa
20 lat PSP
News
Bezpieczne ferie 2015
Bezpieczne ferie 2015Strażacy KP PSP w Kolbuszowej wspólnie z przedstawicielem KP Policji w Kolbuszowej uczestniczyli w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół nr 1, w czasie którego zostały przedstawione zasady bezpiecznego spędzenia ferii oraz udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Uczniowie mieli możliwość przetrenowania sposobu prowadzenie masażu serca, sztucznego oddychania na fantomie i układania poszkodowanych w pozycji bezpiecznej.

mł. bryg. Marcin Wieczerzak

FOTO
mw dnia 28 styczeń 2015 13:19 · Czytaj więcej · 20 czytań · Drukuj
Śmiertelny wypadek w Widełce
W dniu 9.01.2015 ok. godz.9:15 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP przyjął zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego i osobowego na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Widełka. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy PSP, pogotowie ratunkowe oraz policja. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy przejęli resuscytacje krążeniowo oddechową poszkodowanej od osób postronnych do czasu przybycia karetki pogotowia. Pomimo prób ratowania życia lekarz stwierdził zgon kobiety. Droga krajowa nr 9 od godz.9:26 do 13:40 była całkowicie zablokowana.
asp. Janusz Babula
Zdjęcia z miejsca zdarzenia
psk dnia 09 styczeń 2015 15:54 · Drukuj
Kampania Sprawozdawcza w Jednostkach OSP powiatu kolbuszowskiego
Podstawowym celem walnego zebrania jest rzetelna ocena działalności jednostki OSP w roku ubiegłym oraz przyjęcie planu pracy i działań na rok bieżący. Tworzony plan pracy powinien nakreślać działania zmierzające do dalszego rozwoju OSP, większych możliwości
i większej efektywność, zwłaszcza na płaszczyźnie operacyjno – technicznej.

więcej informacji
bk dnia 05 styczeń 2015 13:04
Czytaj więcej · 142 czytań · Drukuj
Życzenia Świąteczne
bk dnia 22 grudzień 2014 11:51 · Drukuj
Turniej Finałowy XVI Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Piłce Siatkowej
W dniu 12 grudnia 2014 roku w Majdnie Królewskim rozegrany został Turniej Finałowy XVI Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Piłce Siatkowej. W turnieju wzięli udział zwycięzcy eliminacji strefowych, mistrz województwa z 2013 roku tj. strażacy z KP PSP w Stalowej Woli oraz gospodarze - strażacy z KP PSP w Kolbuszowej.

bryg. K. Samojeden

więcej informacji
mw dnia 12 grudzień 2014 12:05
Czytaj więcej · 641 czytań · Drukuj
Komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i Państwowej Agencjii Atomistyki
W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej
informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni
jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że
brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.
Sytuacja radiacyjna kraju jest całodobowo monitorowana przez Centrum do
Spraw Zdarzeń Radiacyjnych. Na podstawie danych z systemu stacji wczesnego
wykrywania skażeń promieniotwórczych nie stwierdzono żadnych odchyleń od
wartości normalnych (nie odnotowano wzrostu poziomu mocy dawki promieniowania
gamma na terenie Polski).

psk dnia 05 grudzień 2014 19:58
Czytaj więcej · 80 czytań · Drukuj
Miedzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet
Miedzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec KobietDzień 25 listopada jest oficjalnie obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet.
Właśnie tego dnia rozpoczyna się również, trwająca do 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka), ogólnoświatowa Kampania "16 Dni Przeciwko Przemocy". Kampania ma na celu podniesienie świadomości na temat przemocy ze względu na płeć oraz wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałającym przemocy wobec kobiet.

Przemoc wobec kobiet i dziewcząt stanowi jedną z najbardziej drastycznych form dyskryminacji. Zgodnie z zaprezentowanym w marcu bieżącego roku badaniami Europejskiej Agencji Praw Podstawowych w Polsce około 19% kobiet między 18 a 72 rokiem życia doświadczyło przemocy ze strony męża lub partnera. Statystycznie oznacza to, że około trzy i pół miliona kobiet w Polsce, przynajmniej raz w życiu, padło ofiarą przemocy fizycznej. Jednocześnie, jak wynika z danych za rok 2013 zbieranych przez Policję w ramach działań podjętych w procedurze "Niebieskiej karty", liczba kobiet - ofiar przemocy, wynosiła ponad 58 tys. Natomiast statystyki sądowe za ten rok identyfikują jedynie 13782 kobiety jako pokrzywdzone przestępstwami kwalifikowanymi w ramach przemocy w rodzinie. Zestawienie tych danych pokazuje jak duża liczba kobiet pozostaje sama, bez przemocy i wsparcia w świetle doznanej krzywdy.

W tym roku po raz kolejny kampania "16 Dni" realizowana będzie przez instytucje publiczne i organizacje pozarządowe w całej Polsce. Jednym z głównych założeń Kampanii jest zachęcanie uczestników do skupienia się na problemach z zakresu szeroko pojętej przemocy we względu na płeć. Symbolem akcji i znakiem jej poparcia jest logo białej wstążeczki.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej pełnomocnika rządu ds. równego traktowania. https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/16-dni-przeciwko-przemocy-wobec-kobiet.html
mw dnia 25 listopad 2014 08:36 · Drukuj
Losowa Fotografia
Bannery