Nawigacja
Strona Główna
Interwencje
Historia
Statystyka zdarzeń
Kierownictwo
Rzecznik prasowy
JRG KP
SK KP / CZK
Teren Działania
Wydziały komendy
OSP
Ćwiczenia/Manewry
OTWP
Galerie zdjęć
Monitoring pożarowy
Podziękowania / życzenia

BIP
Sprawy w Urzędzie
Przetargi
Składniki majątku
Do pobrania
Oferty pracy/nabór
Linki
Szukaj
O stronie
Skrzynka podawcza
Kontakt
Bip

Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza Komendy Powiatowej PSP w Kolbuszowej
Licznik odwiedzin
Jestes

gosciem od 2.10.2010
Przetłumacz stronę

Fundacja Sztandarowa
20 lat PSP
News
ĆWICZENIA "NIWISKA 2015"
ĆWICZENIA "NIWISKA 2015"Jednostki OSP włączone do KSRG oraz pozostałe jednostki z terenu Gminy Niwiska uczestniczyły w dniu 26 września w ćwiczeniach taktyczno - bojowych. Ćwiczenia złożone były z dwóch epizodów: wypadek drogowy z udziałem dużej liczby poszkodowanych oraz pożar garaży w ZUK w Niwiskach.

mł. bryg. Marcin Wieczerzak

foto: dh Zbigniew Harchut - OSP Przyłęk

FOTO
mw dnia 28 wrzesień 2015 14:02 · Drukuj
ZAWODY OSP
ZAWODY OSP21.09.2015 r. - POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE
GRUPA A - MĘŻCZYŹNI
I miejsce - OSP Kolbuszowa Górna
II miejsce - OSP Dzikowiec
III miejsce - OSP Zielonka
IV miejsce - OSP Lipnica
V miejsce - OSP Cmolas
VI miejsce - OSP Staniszewskie
VII miejsce - OSP Komorów
VIII miejsce - OSP Mazury
IX miejsce - OSP Niwiska
X miejsce - OSP Poręby Dymarskie
XI miejsce - OSP Trześń
XII miejsce - OSP Kupno
XIII miejsce - OSP Majdan Królewski
GRUPA C - KOBIETY
I miejsce - OSP Staniszewskie
II miejsce - OSP Zielonka
III miejsce - OSP Ostrowy Tuszowskie
IV miejsce - OSP Kolbuszowa Dolna

mł. bryg. Marcin Wieczerzak
foto: asp. Janusz Babula

FOTO
pozostałe wyniki
mw dnia 27 sierpień 2015 08:54
Czytaj więcej · 350 czytań · Drukuj
Tragiczny pożar w Majdanie Królewskim
Tragiczny pożar w Majdanie KrólewskimW dniu 26 sierpnia o godz. 8.19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Majdan Królewski. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek. W czasie prowadzonych działań wewnątrz budynku znaleziono mężczyznę u którego lekarz stwierdził zgon. W działaniach udział brało cztery zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

mł. bryg. Marcin Wieczerzak
mw dnia 26 sierpień 2015 11:42 · Drukuj
Ćwiczenia "KOLBUSZOWA 2015"
Ćwiczenia "KOLBUSZOWA 2015"W dniach 24 i 25 czerwca w siedzibie komendy oraz miejscowości Wilcza Wola odbyły się ćwiczenia aplikacyjno - praktyczne pod kryptonimem "KOLBUSZOWA 2015". Tematem Ćwiczeń praktycznych było doskonalenie organizacji działań ratowniczych podczas występujących miejscowych zagrożeń i pożarów. W ćwiczeniach udział wzięły siły i środki z powiatu kolbuszowskiego, mieleckiego, niżańskiego, stalowowolskiego oraz tarnobrzeskiego. Ćwiczenia składały się z dwóch epizodów: Epizod I - gaszenie pożaru kompleksu leśnego, Epizod II- budowanie wałów przeciwpowodziowych z wykorzystaniem rękawów oraz worków z piaskiem. Ćwiczenia obserwował Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Jan Ziobro.

mł. bryg. Marcin Wieczerzak
foto: bryg. Krzysztof Samojeden


FOTO
mw dnia 26 czerwiec 2015 09:30
Czytaj więcej · 204 czytań · Drukuj
DZIEŃ DZIECKA
DZIEŃ DZIECKAW sobotę 6 czerwca na placu wewnętrznym KP PSP w Kolbuszowej został zorganizowany Dzień Dziecka. Dla naszych pociech przygotowano dużą liczbę atrakcji. Była dmuchana zjeżdżalnia, pożarniczy tor przeszkód, możliwość przejażdżki quadem, podnośnikiem hydraulicznym oraz wykonanie rozwinięcia bojowego. Dla wszystkich przygotowano kiełbaskę z grilla, ciasteczka, owoce oraz napoje. Uczestnicy otrzymali również pamiątkowe gadżety. Bardzo serdecznie dziękujemy niżej wymienionym za pomoc w organizacji spotkania. mł. bryg. Marcin Wieczerzak
mw dnia 08 czerwiec 2015 09:10
Czytaj więcej · 276 czytań · Drukuj
Dzień Strażaka 2015
Dzień Strażaka 201515 maja w Komendzie Powiatowej PSP w Kolbuszowej obchodzono Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kolegiacie Kolbuszowskiej. Następnie odbył się uroczysty apel. Święto swoją obecnością zaszczycili: st. bryg. Jan Ziobro - Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, Policji oraz Nadleśnictwa. Z okazji strażackiego święta zostały wręczone odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Strażacy otrzymali również nowy sprzęt: quad z przyczepą i wymiennymi gąsienicami.

mł. bryg. Marcin Wieczerzak
foto: bryg. Krzysztof Samojeden


FOTO
mw dnia 18 maj 2015 08:38
Czytaj więcej · 655 czytań · Drukuj
Krzątka - pożar zabudowań gospodarczych
Krzątka - pożar zabudowań gospodarczych28 kwietnia o godz. 0.17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynków gospodarczych w miejscowości Krzątka. W wyniku powstałego pożaru poparzeniu uległ mężczyzna, który został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala. Spaleniu w całości uległy budynki gospodarcze (dwie stodoły i szopy - na dwóch sąsiednich posesjach), maszyny rolnicze, rowery, motocykle, materiały budowlane, płody rolne oraz drewno opałowe. W działaniach trwających blisko siedem godzin udział wzięło pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej - 12 strażaków oraz pięć zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej - 21 strażaków.

FOTO


mł. bryg. Marcin Wieczerzak
foto: dh Ł. Stróż, dh K. Kopeć - OSP Majdan Królewski
mw dnia 28 kwiecień 2015 11:38
0 komentarzy · 275 czytań · Drukuj
Losowa Fotografia
Bannery