Nawigacja
Strona Główna
Interwencje
Historia
Statystyka zdarzeń
Kierownictwo
Rzecznik prasowy
JRG KP
SK KP / CZK
Teren Działania
Wydziały komendy
OSP
Ćwiczenia/Manewry
OTWP
Galerie zdjęć
Monitoring pożarowy
Podziękowania / życzenia

BIP
Sprawy w Urzędzie
Przetargi
Składniki majątku
Do pobrania
Oferty pracy/nabór
Linki
Szukaj
O stronie
Skrzynka podawcza
Kontakt
Bip

Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza Komendy Powiatowej PSP w Kolbuszowej
Licznik odwiedzin
Jestes

gosciem od 2.10.2010
Przetłumacz stronę

Fundacja Sztandarowa
20 lat PSP
News
Ludwik Hermakowicz - pierwszy Komendant Powiatowy Straży Pożarnych w Kolbuszowej
Ludwik Hermakowicz - pierwszy Komendant Powiatowy Straży Pożarnych w Kolbuszowej„Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej”. Prymas Tysiąclecia ks. kardynał Stefan Wyszyński. Pierwsze dni listopada to czas refleksji nad naszym życiem. Wprowadza nas w nie uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu wspominamy wszystkich swoich bliskich, którzy odeszli już od nas. FOTO
mw dnia 12 listopad 2015 12:48 · Czytaj więcej · 31 czytań · Drukuj
Wizyta Komendanta Głównego
Wizyta Komendanta Głównego10 października 2015 r. w Raniżowie odbyła się uroczystość, w trakcie której Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz przekazał lokalnej jednostce OSP średni samochód - ratowniczo gaśniczy.
W uroczystości uczestniczyli także: poseł na Sejm RP Krystyna Skowrońska, Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Bogdan Kuliga wraz zastępcą st. bryg. Janem Ziobro, Komendant Powiatowy PSP w Kolbuszowej st. bryg. Florian Pelczar, Kapelan Krajowy Strażaków ks. bryg. dr Jan Krynicki a także przedstawiciele władz samorządowych, strażacy PSP i druhowie OSP.

mł. bryg. Marcin Wieczerzak
foto: Monika Samojedny
mw dnia 11 październik 2015 13:04 · Drukuj
ĆWICZENIA "NIWISKA 2015"
ĆWICZENIA "NIWISKA 2015"Jednostki OSP włączone do KSRG oraz pozostałe jednostki z terenu Gminy Niwiska uczestniczyły w dniu 26 września w ćwiczeniach taktyczno - bojowych. Ćwiczenia złożone były z dwóch epizodów: wypadek drogowy z udziałem dużej liczby poszkodowanych oraz pożar garaży w ZUK w Niwiskach.

mł. bryg. Marcin Wieczerzak

foto: dh Zbigniew Harchut - OSP Przyłęk

FOTO
mw dnia 28 wrzesień 2015 14:02 · Drukuj
ZAWODY OSP
ZAWODY OSP21.09.2015 r. - POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE
GRUPA A - MĘŻCZYŹNI
I miejsce - OSP Kolbuszowa Górna
II miejsce - OSP Dzikowiec
III miejsce - OSP Zielonka
IV miejsce - OSP Lipnica
V miejsce - OSP Cmolas
VI miejsce - OSP Staniszewskie
VII miejsce - OSP Komorów
VIII miejsce - OSP Mazury
IX miejsce - OSP Niwiska
X miejsce - OSP Poręby Dymarskie
XI miejsce - OSP Trześń
XII miejsce - OSP Kupno
XIII miejsce - OSP Majdan Królewski
GRUPA C - KOBIETY
I miejsce - OSP Staniszewskie
II miejsce - OSP Zielonka
III miejsce - OSP Ostrowy Tuszowskie
IV miejsce - OSP Kolbuszowa Dolna

mł. bryg. Marcin Wieczerzak
foto: asp. Janusz Babula

FOTO
pozostałe wyniki
mw dnia 27 sierpień 2015 08:54
Czytaj więcej · 430 czytań · Drukuj
Tragiczny pożar w Majdanie Królewskim
Tragiczny pożar w Majdanie KrólewskimW dniu 26 sierpnia o godz. 8.19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Majdan Królewski. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek. W czasie prowadzonych działań wewnątrz budynku znaleziono mężczyznę u którego lekarz stwierdził zgon. W działaniach udział brało cztery zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

mł. bryg. Marcin Wieczerzak
mw dnia 26 sierpień 2015 11:42 · Drukuj
Ćwiczenia "KOLBUSZOWA 2015"
Ćwiczenia "KOLBUSZOWA 2015"W dniach 24 i 25 czerwca w siedzibie komendy oraz miejscowości Wilcza Wola odbyły się ćwiczenia aplikacyjno - praktyczne pod kryptonimem "KOLBUSZOWA 2015". Tematem Ćwiczeń praktycznych było doskonalenie organizacji działań ratowniczych podczas występujących miejscowych zagrożeń i pożarów. W ćwiczeniach udział wzięły siły i środki z powiatu kolbuszowskiego, mieleckiego, niżańskiego, stalowowolskiego oraz tarnobrzeskiego. Ćwiczenia składały się z dwóch epizodów: Epizod I - gaszenie pożaru kompleksu leśnego, Epizod II- budowanie wałów przeciwpowodziowych z wykorzystaniem rękawów oraz worków z piaskiem. Ćwiczenia obserwował Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Jan Ziobro.

mł. bryg. Marcin Wieczerzak
foto: bryg. Krzysztof Samojeden


FOTO
mw dnia 26 czerwiec 2015 09:30
Czytaj więcej · 263 czytań · Drukuj
DZIEŃ DZIECKA
DZIEŃ DZIECKAW sobotę 6 czerwca na placu wewnętrznym KP PSP w Kolbuszowej został zorganizowany Dzień Dziecka. Dla naszych pociech przygotowano dużą liczbę atrakcji. Była dmuchana zjeżdżalnia, pożarniczy tor przeszkód, możliwość przejażdżki quadem, podnośnikiem hydraulicznym oraz wykonanie rozwinięcia bojowego. Dla wszystkich przygotowano kiełbaskę z grilla, ciasteczka, owoce oraz napoje. Uczestnicy otrzymali również pamiątkowe gadżety. Bardzo serdecznie dziękujemy niżej wymienionym za pomoc w organizacji spotkania. mł. bryg. Marcin Wieczerzak
mw dnia 08 czerwiec 2015 09:10
Czytaj więcej · 342 czytań · Drukuj
Losowa Fotografia
Bannery