Nawigacja
Strona Główna
Interwencje
Historia
Statystyka zdarzeń
Kierownictwo
Rzecznik prasowy
JRG KP
SK KP / CZK
Teren Działania
Wydziały komendy
OSP
Ćwiczenia/Manewry
OTWP
Galerie zdjęć
Podziękowania / życzenia

BIP
Sprawy w Urzędzie
Przetargi
Składniki majątku
Do pobrania
Oferty pracy/nabór
Linki
Szukaj
O stronie
Skrzynka podawcza
Kontakt
Bip

Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza Komendy Powiatowej PSP w Kolbuszowej
Licznik odwiedzin
Jestes

gosciem od 2.10.2010
Przetłumacz stronę

Fundacja Sztandarowa
20 lat PSP
News
Turniej Finałowy XVI Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Piłce Siatkowej
W dniu 12 grudnia 2014 roku w Majdnie Królewskim rozegrany został Turniej Finałowy XVI Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Piłce Siatkowej. W turnieju wzięli udział zwycięzcy eliminacji strefowych, mistrz województwa z 2013 roku tj. strażacy z KP PSP w Stalowej Woli oraz gospodarze - strażacy z KP PSP w Kolbuszowej.

bryg. K. Samojeden

więcej informacji
mw dnia 12 grudzień 2014 12:05 · Czytaj więcej · 479 czytań · Drukuj
Komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i Państwowej Agencjii Atomistyki
W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej
informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni
jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że
brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.
Sytuacja radiacyjna kraju jest całodobowo monitorowana przez Centrum do
Spraw Zdarzeń Radiacyjnych. Na podstawie danych z systemu stacji wczesnego
wykrywania skażeń promieniotwórczych nie stwierdzono żadnych odchyleń od
wartości normalnych (nie odnotowano wzrostu poziomu mocy dawki promieniowania
gamma na terenie Polski).

psk dnia 05 grudzień 2014 19:58
Czytaj więcej · 47 czytań · Drukuj
Miedzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet
Miedzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec KobietDzień 25 listopada jest oficjalnie obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet.
Właśnie tego dnia rozpoczyna się również, trwająca do 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka), ogólnoświatowa Kampania "16 Dni Przeciwko Przemocy". Kampania ma na celu podniesienie świadomości na temat przemocy ze względu na płeć oraz wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałającym przemocy wobec kobiet.

Przemoc wobec kobiet i dziewcząt stanowi jedną z najbardziej drastycznych form dyskryminacji. Zgodnie z zaprezentowanym w marcu bieżącego roku badaniami Europejskiej Agencji Praw Podstawowych w Polsce około 19% kobiet między 18 a 72 rokiem życia doświadczyło przemocy ze strony męża lub partnera. Statystycznie oznacza to, że około trzy i pół miliona kobiet w Polsce, przynajmniej raz w życiu, padło ofiarą przemocy fizycznej. Jednocześnie, jak wynika z danych za rok 2013 zbieranych przez Policję w ramach działań podjętych w procedurze "Niebieskiej karty", liczba kobiet - ofiar przemocy, wynosiła ponad 58 tys. Natomiast statystyki sądowe za ten rok identyfikują jedynie 13782 kobiety jako pokrzywdzone przestępstwami kwalifikowanymi w ramach przemocy w rodzinie. Zestawienie tych danych pokazuje jak duża liczba kobiet pozostaje sama, bez przemocy i wsparcia w świetle doznanej krzywdy.

W tym roku po raz kolejny kampania "16 Dni" realizowana będzie przez instytucje publiczne i organizacje pozarządowe w całej Polsce. Jednym z głównych założeń Kampanii jest zachęcanie uczestników do skupienia się na problemach z zakresu szeroko pojętej przemocy we względu na płeć. Symbolem akcji i znakiem jej poparcia jest logo białej wstążeczki.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej pełnomocnika rządu ds. równego traktowania. https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/16-dni-przeciwko-przemocy-wobec-kobiet.html
mw dnia 25 listopad 2014 08:36 · Drukuj
RELIKWIE ŚW. FLORIANA W KOLBUSZOWEJ
RELIKWIE ŚW. FLORIANA W KOLBUSZOWEJKomenda Powiatowa PSP w Kolbuszowej 9 listopada obchodziła uroczystości związane z przeniesieniem Relikwii Św. Floriana z Krakowa, do kościoła p.w. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej oraz przekazaniem nowego samochodu.
Podczas uroczystego apelu strażacy Powiatu Kolbuszowskiego oraz ich rodziny zostali zawierzeni opiece Św. Floriana oraz został poświęcony samochód.
W uroczystości uczestniczyli: nadbrygadier Bogdan Kuliga Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP wraz zastępcami oraz Komendanci sąsiednich powiatów, ks. bryg. Jan Krynicki Kapelan Krajowy Strażaków, władze samorządowe wszystkich szczebli oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb.

mł. bryg. Marcin Wieczerzak


FOTO bryg. Krzysztof Samojeden
mw dnia 12 listopad 2014 11:05 · Drukuj
GRA EDUKACYJNA DLA DZIECI
GRA EDUKACYJNA DLA DZIECISerdecznie zapraszamy wszystkich do zapoznania się z grą edukacyjną na temat bezpiecznych zachowań dzieci. Szkoła Główna Służby Pożarniczej jest partnerem projektu współfinansowanego z Programu Unii Europejskiej pod hasłem: „Uczenie się przez całe życie”. W ramach projektu powstała gra edukacyjna QuestCity, która uczy dzieci bezpiecznych zachowań na wypadek wystąpienia różnorodnych zdarzeń niebezpiecznych. Aplikacja jest całkowicie bezpłatna. Każdy uczestnik gry gromadzi doświadczenie oraz wirtualne dukaty, które kumulowane są na jego osobistym koncie po rozwiązaniu każdej trudnej sytuacji decyzyjnej. QuestCity stanowi nieformalne narzędzie edukacyjne w postaci gry skierowanej głównie do dzieci w wieku od 8 do 12 lat, choć praktycznie nie ma ograniczeń wiekowych. Stworzono ją aby motywować i przyciągać zainteresowanie młodych Europejczyków tematyką bezpieczeństwa własnego i bezpieczeństwa najbliższego otoczenia. www.sgsp.edu.pl/wspolpraca/questcity mł. bryg. Marcin Wieczerzak
mw dnia 23 październik 2014 10:23 · Drukuj
26.09.2014 Manewry gminne Majdan Kólewski

Manewry gminne Majdan Królewski
bk dnia 27 wrzesień 2014 14:29 · Drukuj
Gwałtowne opady desczu - Gmina Niwiska
Gwałtowne opady desczu - Gmina Niwiska31 lipca nad kilkoma miejscowościami Gminy Niwiska (Niwiska, Trześń, Kosowy, Lescze, Hucisko) przeszła wichura z gwałtownymi opadami deszczu. Zostało podtopionych kilka budynków mieszkalnych, budynek Urzędu Gminy, Szkoła w Trześni i Niwiskach oraz droga powiatowa w Trześni. Wskutek silnego wiatru zostały również połamane drzewa, które blokowały drogi. Łącznie odnotowano dziewięć zdarzeń, które likwidowały zastępy JRG Kolbuszowa, OSP Niwiska, OSP Trześń i OSP Kosowy. W działaniach udział brało sześćdziesięciu sześciu strażaków.

mł. bryg. Marcin Wieczerzak

FOTO
mw dnia 01 sierpień 2014 08:54 · Drukuj
Losowa Fotografia
Bannery