Nawigacja
Strona Główna
Interwencje
Historia
Statystyka zdarzeń
Kierownictwo
Rzecznik prasowy
JRG KP
SK KP / CZK
Teren Działania
Wydziały komendy
OSP
Ćwiczenia/Manewry
OTWP
Galerie zdjęć
Monitoring pożarowy
Podziękowania / życzenia

BIP
Sprawy w Urzędzie
Przetargi
Składniki majątku
Do pobrania
Oferty pracy/nabór
Linki
Szukaj
O stronie
Skrzynka podawcza
Kontakt
Bip

Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza Komendy Powiatowej PSP w Kolbuszowej
Licznik odwiedzin
Jestes

gosciem od 2.10.2010
Przetłumacz stronę

Fundacja Sztandarowa
20 lat PSP
News
ZAWODY OSP
ZAWODY OSP30.08.2015 r. GMINA RANIŻÓW

GRUPA C - KOBIETY
I miejsce - OSP Zielonka
II miejsce - OSP Staniszewskie

GRUPA A - MĘŻCZYŹNI
I miejsce - OSP Zielonka
II miejsce - OSP Staniszewskie
III miejsce - OSP Mazury
IV miejsce - OSP Raniżów
V miejsce - OSP Poręby Wolskie
VI miejsce - OSP Wola Raniżowska
VII miejsce - OSP Korczowiska


mł. bryg. Marcin Wieczerzak
foto: asp. Janusz Babula

FOTO
mw dnia 27 sierpień 2015 08:54 · Czytaj więcej · 27 czytań · Drukuj
Tragiczny pożar w Majdanie Królewskim
Tragiczny pożar w Majdanie KrólewskimW dniu 26 sierpnia o godz. 8.19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Majdan Królewski. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek. W czasie prowadzonych działań wewnątrz budynku znaleziono mężczyznę u którego lekarz stwierdził zgon. W działaniach udział brało cztery zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

mł. bryg. Marcin Wieczerzak
mw dnia 26 sierpień 2015 11:42 · Drukuj
Ćwiczenia "KOLBUSZOWA 2015"
Ćwiczenia "KOLBUSZOWA 2015"W dniach 24 i 25 czerwca w siedzibie komendy oraz miejscowości Wilcza Wola odbyły się ćwiczenia aplikacyjno - praktyczne pod kryptonimem "KOLBUSZOWA 2015". Tematem Ćwiczeń praktycznych było doskonalenie organizacji działań ratowniczych podczas występujących miejscowych zagrożeń i pożarów. W ćwiczeniach udział wzięły siły i środki z powiatu kolbuszowskiego, mieleckiego, niżańskiego, stalowowolskiego oraz tarnobrzeskiego. Ćwiczenia składały się z dwóch epizodów: Epizod I - gaszenie pożaru kompleksu leśnego, Epizod II- budowanie wałów przeciwpowodziowych z wykorzystaniem rękawów oraz worków z piaskiem. Ćwiczenia obserwował Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Jan Ziobro.

mł. bryg. Marcin Wieczerzak
foto: bryg. Krzysztof Samojeden


FOTO
mw dnia 26 czerwiec 2015 09:30
Czytaj więcej · 140 czytań · Drukuj
DZIEŃ DZIECKA
DZIEŃ DZIECKAW sobotę 6 czerwca na placu wewnętrznym KP PSP w Kolbuszowej został zorganizowany Dzień Dziecka. Dla naszych pociech przygotowano dużą liczbę atrakcji. Była dmuchana zjeżdżalnia, pożarniczy tor przeszkód, możliwość przejażdżki quadem, podnośnikiem hydraulicznym oraz wykonanie rozwinięcia bojowego. Dla wszystkich przygotowano kiełbaskę z grilla, ciasteczka, owoce oraz napoje. Uczestnicy otrzymali również pamiątkowe gadżety. Bardzo serdecznie dziękujemy niżej wymienionym za pomoc w organizacji spotkania. mł. bryg. Marcin Wieczerzak
mw dnia 08 czerwiec 2015 09:10
Czytaj więcej · 220 czytań · Drukuj
Dzień Strażaka 2015
Dzień Strażaka 201515 maja w Komendzie Powiatowej PSP w Kolbuszowej obchodzono Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kolegiacie Kolbuszowskiej. Następnie odbył się uroczysty apel. Święto swoją obecnością zaszczycili: st. bryg. Jan Ziobro - Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, Policji oraz Nadleśnictwa. Z okazji strażackiego święta zostały wręczone odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Strażacy otrzymali również nowy sprzęt: quad z przyczepą i wymiennymi gąsienicami.

mł. bryg. Marcin Wieczerzak
foto: bryg. Krzysztof Samojeden


FOTO
mw dnia 18 maj 2015 08:38
Czytaj więcej · 584 czytań · Drukuj
Krzątka - pożar zabudowań gospodarczych
Krzątka - pożar zabudowań gospodarczych28 kwietnia o godz. 0.17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynków gospodarczych w miejscowości Krzątka. W wyniku powstałego pożaru poparzeniu uległ mężczyzna, który został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala. Spaleniu w całości uległy budynki gospodarcze (dwie stodoły i szopy - na dwóch sąsiednich posesjach), maszyny rolnicze, rowery, motocykle, materiały budowlane, płody rolne oraz drewno opałowe. W działaniach trwających blisko siedem godzin udział wzięło pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej - 12 strażaków oraz pięć zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej - 21 strażaków.

FOTO


mł. bryg. Marcin Wieczerzak
foto: dh Ł. Stróż, dh K. Kopeć - OSP Majdan Królewski
mw dnia 28 kwiecień 2015 11:38
0 komentarzy · 227 czytań · Drukuj
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - 2015
W dniu 13 marca 2015 roku w starostwie powiatowym w Kolbuszowej odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Uczestnicy Turnieju startowali w trzech kategoriach wiekowych:
 I grupa - uczniowie szkół podstawowych,
 II grupa - uczniowie szkół gimnazjalnych
 III grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
Wyniki eliminacji gminnych i powiatowych
bryg. K. Samojeden
ks dnia 09 marzec 2015 13:44
Czytaj więcej · 404 czytań · Drukuj
Losowa Fotografia
Bannery