Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2019

Wyniki eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2019:
Grupa I
Miejsce I – Anna Zielińska – Szkoła Podstawowa w Kosowach
Miejsce II – Wiktoria Szwarc – Szkoła Podstawowa w Krzątce
Miejsce III – Wiktoria Marut – Szkoła Podstawowa w Woli Raniżowskiej

Grupa II
Miejsce I – Katarzyna Mazur – Szkoła Podstawowa w Cmolasie
Miejsce II – Norbert Tłusty – Szkoła Podstawowa w Majdanie Królewskim
Miejsce III – Wiktor Golis – Szkoła Podstawowa w Raniżowie

Grupa III
Miejsce I – Kamil Krupa- ZSAE w Weryni
Miejsce II – Jakub Sokalski – ZST w Kolbuszowej
Miejsce III – Patryk Tokarz – ZST w Kolbuszowej

Wyniki eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2019

Gmina Kolbuszowa – data eliminacji: 13.03.2019 r.
Grupa I – uczniowie szkół podstawowych z klas I – VI:
Miejsce I – Karol Rusin – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej
Miejsce II – Szymon Wójcicki – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej
Grupa II i uczniowie szkół podstawowych klasy VII i VIII oraz uczniowie klas gimnazjalnych:
Miejsce I – Weronika Sitarz – Szkoła Podstawowa w Kupnie
Miejsce II – Eliza Zawadzka – Szkoła Podstawowa w Kupnie
Miejsce III – Adrian Furtak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej

W Turnieju udział wzięło 6 uczniów ze Szkoły Podstowowej Nr 2 w Kolbuszowej i Kupnie.

Gmina Cmolas – data eliminacji: 14.03.2019 r.
Grupa I – uczniowie szkół podstawowych z klas I – VI:
Miejsce I – Konrad Wilk – Szkoła Podstawowa w Cmolasie
Miejsce II – Maksymilian Zagroba – Szkoła Podstawowa w Cmolasie
Miejsce III – Klaudia Maciąg – Szkoła Podstawowa w Trzęsówce
Grupa II i uczniowie szkół podstawowych klasy VII i VIII oraz uczniowie klas gimnazjalnych:
Miejsce I – Katarzyna Mazur – Szkoła Podstawowa w Cmolasie
Miejsce II – Dawid Bujak – Szkoła Podstawowa w Trzęsówce
Miejsce III – Bartłomiej Chociaj – Szkoła Podstawowa w Trzęsówce

W Turnieju udział wzięło 11 uczniów ze szkół podstawowych w Cmolasie i Trzęsówce.

Gmina Majdan Królewski – data eliminacji: 18.03.2019 r.
Grupa I – uczniowie szkół podstawowych z klas I – VI:
Miejsce I – Wiktoria Szwarc – Szkoła Podstawowa w Krzątce
Miejsce II – Szymon Lewicki – Szkoła Podstawowa w Krzątce
Miejsce III – Kamil Kopeć – Szkoła Podstawowa w Brzostowej Górze
Grupa II i uczniowie szkół podstawowych klasy VII i VIII oraz uczniowie klas gimnazjalnych:
Miejsce I – Norbert Tłusty – Szkoła Podstawowa w Majdanie Królewskim
Miejsce II – Maciej Dec – Szkoła Podstawowa w Majdanie Królewskim
Miejsce III – Kacper Płaza – Szkoła Podstawowa w Woli Rusinowskiej

W Turnieju udział wzięło 16 uczniów ze szkół podstawowych w Majdanie Królewskim, Krzątce, Klatkach, Woli Rusinowskiej, Brzostowej Górze i Komorowie.

Gmina Dzikowiec – data eliminacji: 19.03.2019 r.
Grupa I – uczniowie szkół podstawowych z klas I – VI:
Miejsce I – Filip Drżał – Szkoła Podstawowa w Lipnicy
Miejsce II – Adrian Blat – Szkoła Podstawowa w Lipnicy
Miejsce III – Emilia Wit – Szkoła Podstawowa w Lipnicy
Grupa II i uczniowie szkół podstawowych klasy VII i VIII oraz uczniowie klas gimnazjalnych:
Miejsce I – Martyna Kolasa – Szkoła Podstawowa w Wilczej Woli
Miejsce II – Grzegorz Serafin – Szkoła Podstawowa w Kopciach
Miejsce III – Kamil Stolarz – Szkoła Podstawowa w Kopciach

W Turnieju udział wzięło 23 uczniów ze szkół podstawowych w Lipnicy, Dzikowcu, Wilczej Woli, Spiach oraz Kopciach.

Gmina Raniżów – data eliminacji: 20.03.2019 r.
Grupa I – uczniowie szkół podstawowych z klas I – VI:
Miejsce I – Wiktor Marut – Szkoła Podstawowa w Woli Raniżowskiej
Miejsce II – Dawid Żyła – Szkoła Podstawowa w Woli Raniżowskiej
Miejsce III – Wiktora Gola – Szkoła Podstawowa w Mazurach
Grupa II i uczniowie szkół podstawowych klasy VII i VIII oraz uczniowie klas gimnazjalnych:
Miejsce I – Wiktor Golis – Szkoła Podstawowa w Raniżowie
Miejsce II – Paulina Marut – Szkoła Podstawowa w Woli Raniżowskiej
Miejsce III – Julia Białas – Szkoła Podstawowa w Mazurach

W Turnieju udział wzięło 24 uczniów ze szkół podstawowych w Raniżowie, Woli Raniżowskiej i Mazurach.

Gmina Niwiska – data eliminacji: 21.03.2019 r.
Grupa I – uczniowie szkół podstawowych z klas I – VI:
Miejsce I – Anna Zielińska – Szkoła Podstawowa w Kosowach
Miejsce II – Karolina Boroń – Szkoła Podstawowa w Kosowach
Miejsce III – Dawid Dłużeń – Szkoła Podstawowa w Niwiskach
Grupa II i uczniowie szkół podstawowych klasy VII i VIII oraz uczniowie klas gimnazjalnych:
Miejsce I – Kinga Pieniek – Szkoła Podstawowa w Siedlance
Miejsce II – Michał Mazur – Szkoła Podstawowa w Niwiskach
Miejsce III – Aleksandra Czajkowska – Szkoła Podstawowa w Siedlance

W Turnieju udział wzięło 20 uczniów ze szkół podstawowych w Niwiskach, Siedlance, Trześni, Hucisku, Hucinie, Kosowach i Przyłęku.

Gmina Niwiska
Gmina Raniżów
Gmina Dzikowiec
Gmina Majdan Królewski
Gmina Cmolas
Gmina Kolbuszowa

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Paweł Tomczyk, KP PSP w Kolbuszowej